Prva pobjeda Nuggetsa

Ovaj blog pišem umoran jer sam jutros ustao u 4:30 da gledam prvu sezonsku utakmicu Denver Nuggetsa. Nije mi žao jer su Nuggetsi zabilježili prvu pobjedu u prvenstvu i to na gostovanju kod ne baš lake ekipe Clipersa. Nije to bila prepoznatljiva igra pasova i brzog protoka lopte kao što su nas Nuggetsi navikli, ali ono što je najvažnije je da je ostvarena prva pobjeda u sezoni. Ponovo su Nuggetsi oscilirali u utakmici te su ispustili prednost od 11 poena krajem prvog poluvremena te gubili 6 poena razlike samo četiri minute do kraja. Preokretu Clipersa je najviše kumovao Boban Marjanović koji je imao nestvarnu utakmicu i za  18 minuta je postigao 18 poena i imao 8 skokova. U jednom zakucavanju je čak pokvario konstrukciju koša. Ipak Nuggetsi su zaigrali najbolju odbranu kada je bilo najpotrebnije i poslednje četiri minute su dobili rezultatom 19:3.

Nikola Jokić je odigrao dobru utakmicu sa 21 poenom, 8 skokova i 5 asistencija a imao je i jednu blokadu i jednu ukradenu loptu. On je i prelomio utakmicu svojom jedinom trojkom koja je vratila Nuggetse u život. Istakao se još i Garry Harris koji je postigao 20 poena kao i Paul Millsap u defanzivi sa 16 skokova.

U sledećoj utakmic Nuggetsi dočekuju ekipu Phenix Sun’s-a.