Ružna pobjeda

Denver Nuggets-i su noćas izvojevali novu pobjedu i došli do skora 6:1. Pobijedili su ekipu Chicago Bulls-a rezultatom 108:107 nakon produžetka. Iako su navijači očekivali laku i ubjedljivu pobjedu, Nuggetsi su do pobjede došli teže nego što se očekivalo. Ponovo napad nije funkcionisao kao ni šut za tri poena koji su pogađali sa samo 27 % uspješnosti. Odbrana, predvođena Paul Milsapom, je bila na visini zadatka i u regularnom dijelu je držala Bullse ispod 100 poena. Nikola Jokić je i ove večeri započeo veoma letargično i gotovo nezainteresovano. Šut ga nije služio a imao je i previše izgubljenih lopti. Međutim kada je bilo najpotrebnije, Jokić je odigrao najbolje. U polsednjih 11 minuta Nikola je bio nezaustavljiv. Postigao je 11 poena, šutirajući 8-5, uključujući i dve odlučujuće trice koje je postigao u produžetku. U tih 11 minuta imao je i 5 skokova, 2 asistencije i dve blokade i odličnom odbranom pomogao Denveru da dođe do pobjede.

Konačna Jokićeva statistika na ovoj utakmici iznosi 22 poena, 12 skokova, 9 astistencija, 2 ukradene lopte i 3 blokade.  Ponovo je Jokiću falila jedna asistencija za triple double. Ono što možemo zaključiti je da i kad Nikola igra loše, kao što je to bilo slučaj večeras, on je na granici triple doble. Kada uhvati pravi ritam i kada svakoj utakmici priđe maksimalno agresivno, Jokićev potencijal je sigurno među najboljih 5-10 igrača u NBA.