Najbolji start u zadnjih 40 godina

on

Košarkaši Denvera stigli su do sedme pobjede u sezoni – tim iz Kolorada savladao je u gostima Klivlend (110:91), a čak šest igrača imalo je dvocifren učinak.

Prednjačio je Španac Huanćo Ernangomes sa 23 poena i četiri skoka, Pol Milsap dodao je 16. Geri Haris 14, Trej Lajls 12, Mejson Plamli 11, a Džamal Marej 10 poena.

Nikola Jokić je za 22 minuta zabilježio četiri poena i  šest skokova.

Ovo je najbolji start za Denver još od sezone 1976/77.

U Klivlendu je najefikasniji bio Džordan Klarkson sa 17 poena.

Ne znam šta se dešava sa Jokićem ali nakon što je proglašen igračem nedelje zadnje tri utakmice je odigrao potpuno ispod svog nivoa. Čini se da Nikola još nije potpuno sazrio jer čim mu ne krene u prvoj četvrtini on postane pasivan kao sinoć kada je uputio samo 5 šuteva na koš. Nadamo se da će se to promijeniti već na sledećoj utakmici jer Nuggetsi dočekuju Utah Jazz, ekipu koja pretenduje na vrh Zapada i igra sjajnu odbranu.

Sjajnu rolu noćas je imao i Boban Marjanović koji je u porazu Clipers-a, za 22 minuta postigao 15 poena, imao 11 skokova, 1 asistenciju, 1 ukradenu loptu i uz to imao i 3 blokade. Sve to je uradio protiv jednog od najboljih centara u NBA, Joel Embida.

Sjajno veče imali su Sacramento Kings-i Nemanja Bjelica ali priča o njemu i Kingsima zaslužuje poseban post koji stiže uskoro.