Denver i Jokić se polako vraćaju

Poslije 6 poraza u 7 utakmica Nuggetsi su se trgli i dobili dvije utakmice za redom. Prvo su dobili prošlogodišnje dužnike Minesotu na njihovom terenu 103:101 a onda sinoć i Orlando Magic na svom terenu 112: 87. Ono što je uočljivo u dosadašnjem dijelu sezone je da Nuggetsi dobijaju utkamice odbranom a da im napad još uvijek ne funkcioniše onako kako je to bilo prošle godine. Prošlu sezonu Nuggetsi su imali 6. najbolji napad u NBA a 26. najgoru odbranu. Ove sezone je situacija potpuno obrnuta gdje Nuggetsi igraju 5. najbolju odbranu  a tek 20. napad. Ono što je trend u posljednjih nekoliko utakmica je da Jokić igra dobru odbranu, ostvaruje preko 10 skokova i asistencija ali ne šutira. U zadnjih 5 utakmica postiže prosječno 7 poena. Gledao sam utakmicu protiv Minesote i očito je da je Nikola u šuterskoj krizi i da je izgubio samopouzdanje. Ipak, iako je promašio prva 4 šuta za tri poena, pogudio je ključnu trojku za vođstvo 97:91 i tako odlučio utakmicu. Protiv Magic-a je imao samo 6 poena ali i 10 skokova i 11 asistencija.

Denverova klupa sjajno igra i to je još jedan kuriozitet u odnosu na prošlu sezonu. Sinoć su postigli 57 poena. Predvođeni su sjajnim Monte Morrisom koji predvodi čitavu NBA u omjeru asistencija prema izgubljenim loptama 6:1. Čovjek jednostavno ne griješi, igra pametno kao pravi play i on je glavni razlog za bolju igru klupe. Takođe Mason Plumly igra najbolju sezonu u karijeri i u svojih 15 minuta po utakmici unosi energiju i ostvaruje sjajnu statistiki. Sinoć je za 20 minuta imao 15 poena, 11 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i 2 blokade.

Sjajan je bio i Tray Lyles koji je sa klupe, postigao 22 poena.

Nuggetsi igraju noćas protiv sjajnog tima Oklahome u gostima i nadamo se da mogu nastaviti pozitivan skor.