Jokićev 20. triple double

Ono što ću podijeliti sa vama su činjenice za koje predpostavljam da ne znate ni vi a ni sam Jokić. Ove sezone Nikola ostvaruje u prosjeku 19 poena, 10 skokova i 7 asistencija. Poslednji centar koji je u jednoj sezoni ostvario ovakav ili bolji prosjek je bio Wilt Chamberlain 1967 godine. Wilt je to radio igrajući u prosjeku 46 minuta po utakmici. Nikolin prosjek minuta je 32 i kad bi poput Wilta igrao 46 minuta, ostvarivao bi 28 poena, 14 skokova i 11 asistencija. Ovo je nevjerovatna statistika i pravo je čudo da to radi centar koji ima samo 23 godine i koji nije atletski građen.

Nuggetsi su nakon poraza od Hustona (9 u nizu) koji im nikako ne leži, sledećeg večera igrali u Miamiju i pobijedili rezultatom 103:99. Najzaslužniji za pobjedu je naravno bio Jokic koji je ostvario svoj 20 triple double u karijeri sa 29 poena, 11 skokova i 10 asistencija. U samoj završnici Jokic je postigao odlučujuće poene 2 sekunde prije kraja. Uz Jokic, odličan je bio i Torry Craig sa rekordom karijere od 11 poena i 16 skokova. Jamal Murray je postigao 18 poena. Sledeću utakmicu Nuggetsi igraju na svom terenu protiv LA Clipersa.