Denver nastavio sjajnu sezonu

on

Denver nastavlja svoju najbolju sezonu u istoriji. Sinoć su pobijedili LA Clipperse rezultatom 123:96. Sa ovom pobjedom Denver ima skor 41:18 i zauzima drugo mjesto na Zapadnoj konferenciji sa samo jednom pobjedom manje od Golden State Wariorsa. Nuggetsi imaju najbolji skor u ligi na svom parketu sa 26 pobjeda i samo 4 poraza a imaju i 10 pobjeda na zadnjih 13 utakmica.

Denver je sjajno otvorio utakmicu i poslije prve tri minute vodio 14:2. Jokić je već do poluvremena imao 18 poena, 8 skokova i tri asistencije. Igrao je tako da sam mislio da ce sigurno postići 40 poena. Nažalost Nikola čest ne može da se kontroliše i zbog sudijskih odluka pravi namjerne faulove koji ga izbacuju iz ritma. Tako je sinoć na samom početku treće četvrtine napravio dva brza faula od kojih jedan namjeran i morao je na klupu. Vratio se u posljednjoj četvrtini ali više nije bio u ritmu tako da je meč završio sa 22 poena, 16 skokova i 3 asistencije. Ipak Jokic eva manja minutaza nije uticala na rezultat jer su Nuggetsi konačno kompletno i imaju najdublji tim u ligi. Cak 7 igrača je imalo preko 10 poena a isticao se Paul Millsap sa 21 poenom, 16 skokova, 3 blokade i 3 ukradene lopte.

U utorak Nuggetsi I kraju protiv Oklahome koja je treća na Zapadu i koju predvode sjajni Westbrook i George.